Szkoła podstawowa nr 125 w Łodzi im. Janusza Korczaka

Odwiedź stronę obchodów 65-lecia szkoły

Rozdanie nagród X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dodano: czwartek, 24, kwiecień 2014 16:20
flaga

Zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród
X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii,
które odbędzie się w dniu 30.04 br. o godz. 10.00
w Szkole Podstawowej nr 202
ul. Jugosłowiańska 2

Zaproszeni na uroczystość rozdania nagród uczniowie i nauczyciele zostaną powiadomieni drogą mailową

Lista szkół, z których uczniowie znaleźli się wśród laureatów i finalistów
X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii:
Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 19
Szkoła Podstawowa nr 34
Szkoła Podstawowa nr 37
Szkoła Podstawowa nr 42
Szkoła Podstawowa nr 44
Szkoła Podstawowa nr 48
Szkoła Podstawowa nr 79
Szkoła Podstawowa nr 110
Szkoła Podstawowa nr 160
Szkoła Podstawowa nr 162
Szkoła Podstawowa nr 189
Szkoła Podstawowa nr 205
Szkoła Podstawowa nr ŁSO

Kocie czytanie

Dodano: czwartek, 03, kwiecień 2014 21:05

W czwartek 27. 03. 2014 r. klasy 0a, 0b i 0c zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na „kocie czytanie”. Najpierw pani dyrektor Lidia Szymanowska czytała im opowieści o kocie Pazurku i kocie Piotrku. Później pani Ela Krawiec, właścicielka kilku kotów, opowiadała o kocich zwyczajach i odpowiadała na pytania dzieci dotyczące jej domowych pupili. Uczniowie także opowiadali o kotach, które znają. Pani bibliotekarka pokazywała zdjęcia kotów i przygotowała wystawę prac plastycznych przedstawiających te zwierzęta. Prace zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Po powrocie do klasy dzieci rysowały to, co kot Piotrek mógł widzieć przez okno.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Warsztaty ekologiczne I B

Dodano: czwartek, 03, kwiecień 2014 21:00
„Wiosna - Ach to Ty!”

21 marca 2014 r., w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pierwszych wybrali się, w ramach kolejnych warsztatów ekologicznych pod hasłem: „Wiosna – Ach to Ty!”, nad rzekę, aby pożegnać zimę. W tym wiosennym spacerze towarzyszyła uczniom marzanna. W drodze powrotnej dzieci wypatrywały pierwszych oznak wiosny w przyrodzie, oglądały zielone pączki na krzewach i nasłuchiwały odgłosów ptaków. W drugiej części warsztatów, w sali lekcyjnej podczas różnorodnych zabaw uczniowie porządkowali i rozszerzali swoją wiedzę na temat wiosennych zmian zachodzących w przyrodzie. Na zakończenie zajęć wykonali piękny „wiosenny dywan”.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Warsztaty ekologiczne

Dodano: środa, 19, marzec 2014 05:46
„Woda nas uwodzi”

Klasy Ia i Ib wzięły udział w bezpłatnym projekcie realizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Celem kampanii „Woda nas uwodzi” jest zatem zwrócenie uwagi na znaczenie wody słodkiej oraz propagowanie zrównoważonej gospodarki zasobami wody.
W ramach tego projektu odbyły się warsztaty:
I. „Błękitna Planeta” - zasoby wody słodkiej na Ziemi
II. „Jak ciek zmienia się w ściek”
III. Eksperymenty z wodą
Choć większość dzieci i wszyscy dorośli wiedzą, że wodę należy oszczędzać, to motywuje nas do tego nie ekologia, a rachunki. Niewielu z nas zwraca też uwagę na problem zanieczyszczeń komunalnych. Bombardowani reklamami detergentów i kosmetyków zużywamy ich coraz więcej, zanieczyszczając wodę, której oczyszczanie staje się coraz trudniejsze. Mając na co dzień wodę w kranie, nie zastanawiamy się nad konsekwencjami jej niedoboru czy złej jakości. W ramach inicjatywy „Woda nas uwodzi” chcemy nie tylko nakłonić do oszczędzania i niezanieczyszczania wody, ale przede wszystkim dać argumenty, które pozwolą zbudować do tego wewnętrzną motywację.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zajęcia muzyczne

11. 03. 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach muzycznych pt. „Słodkim głosem”. Poznali wygląd, budowę i brzmienie fletu poprzecznego, słuchali utworu Edwarda Griega „Poranek”, wykonywali lub obserwowali jak można tańczyć taniec dworski menuet, improwizowali ruchem „Lot trzmiela” Nikołaja Rimski-Korsakowa, „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki i chopinowskie wariacje nt „Non Piu Mesta” z opery „Kopciuszek” Gioacchino Rossiniego. Dzieci dowiedziały się też jak powstaje dźwięk i z czego można wykonać proste instrumenty dęte.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Ostatki

Dodano: środa, 19, marzec 2014 05:45
Wtorek 4. 03. 2014 r. był ostatnim dniem karnawału. Z tej okazji dzieci przyszły do szkoły w przebraniach, a Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas IV – VI. Dzieci z klas 0 – III spotkały się z Chrabąszczem Ambrożym, wspólnie z którym odkrywały magiczny świat chemii i fizyki.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Do końca roku szkolnego pozostalo: 63 dni.

O Szkole

Zdjęcie szkoły

Czy wiesz, że...

W roku szkolnym 2013/2014 klasa 0b realizuje treści matematyczne w oparciu o program rozwijania uzdolnień matematycznych dzieci w ostatnim roku wychowania przedszkolnego oraz w pierwszym roku nauki szkolnej opracowany przez prof. dr hab. Edytę Gruszczyk–Kolczyńską przy pomocy Ewy Zielińskiej.

W roku szkolnym 2013/2014 klasy Ia i Ib rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej „ŻYJĘ ZDROWO, HIGIENICZNIE I BARDZO EKOLOGICZNIE”. Zwiera ona treści edukacji ekologiczno - zdrowotnej, a jej realizacja jest zaplanowana na trzy lata nauki.

BIP Szkoły Podstawowej nr 125


Dziennik elektroniczny