Szkoła podstawowa nr 125 w Łodzi im. Janusza Korczaka

Odwiedź stronę obchodów 65-lecia szkoły

Kocie czytanie

Dodano: czwartek, 03, kwiecień 2014 21:05

W czwartek 27. 03. 2014 r. klasy 0a, 0b i 0c zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na „kocie czytanie”. Najpierw pani dyrektor Lidia Szymanowska czytała im opowieści o kocie Pazurku i kocie Piotrku. Później pani Ela Krawiec, właścicielka kilku kotów, opowiadała o kocich zwyczajach i odpowiadała na pytania dzieci dotyczące jej domowych pupili. Uczniowie także opowiadali o kotach, które znają. Pani bibliotekarka pokazywała zdjęcia kotów i przygotowała wystawę prac plastycznych przedstawiających te zwierzęta. Prace zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Po powrocie do klasy dzieci rysowały to, co kot Piotrek mógł widzieć przez okno.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Warsztaty ekologiczne I B

Dodano: czwartek, 03, kwiecień 2014 21:00
„Wiosna - Ach to Ty!”

21 marca 2014 r., w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pierwszych wybrali się, w ramach kolejnych warsztatów ekologicznych pod hasłem: „Wiosna – Ach to Ty!”, nad rzekę, aby pożegnać zimę. W tym wiosennym spacerze towarzyszyła uczniom marzanna. W drodze powrotnej dzieci wypatrywały pierwszych oznak wiosny w przyrodzie, oglądały zielone pączki na krzewach i nasłuchiwały odgłosów ptaków. W drugiej części warsztatów, w sali lekcyjnej podczas różnorodnych zabaw uczniowie porządkowali i rozszerzali swoją wiedzę na temat wiosennych zmian zachodzących w przyrodzie. Na zakończenie zajęć wykonali piękny „wiosenny dywan”.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Warsztaty ekologiczne

Dodano: środa, 19, marzec 2014 05:46
„Woda nas uwodzi”

Klasy Ia i Ib wzięły udział w bezpłatnym projekcie realizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Celem kampanii „Woda nas uwodzi” jest zatem zwrócenie uwagi na znaczenie wody słodkiej oraz propagowanie zrównoważonej gospodarki zasobami wody.
W ramach tego projektu odbyły się warsztaty:
I. „Błękitna Planeta” - zasoby wody słodkiej na Ziemi
II. „Jak ciek zmienia się w ściek”
III. Eksperymenty z wodą
Choć większość dzieci i wszyscy dorośli wiedzą, że wodę należy oszczędzać, to motywuje nas do tego nie ekologia, a rachunki. Niewielu z nas zwraca też uwagę na problem zanieczyszczeń komunalnych. Bombardowani reklamami detergentów i kosmetyków zużywamy ich coraz więcej, zanieczyszczając wodę, której oczyszczanie staje się coraz trudniejsze. Mając na co dzień wodę w kranie, nie zastanawiamy się nad konsekwencjami jej niedoboru czy złej jakości. W ramach inicjatywy „Woda nas uwodzi” chcemy nie tylko nakłonić do oszczędzania i niezanieczyszczania wody, ale przede wszystkim dać argumenty, które pozwolą zbudować do tego wewnętrzną motywację.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zajęcia muzyczne

11. 03. 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach muzycznych pt. „Słodkim głosem”. Poznali wygląd, budowę i brzmienie fletu poprzecznego, słuchali utworu Edwarda Griega „Poranek”, wykonywali lub obserwowali jak można tańczyć taniec dworski menuet, improwizowali ruchem „Lot trzmiela” Nikołaja Rimski-Korsakowa, „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki i chopinowskie wariacje nt „Non Piu Mesta” z opery „Kopciuszek” Gioacchino Rossiniego. Dzieci dowiedziały się też jak powstaje dźwięk i z czego można wykonać proste instrumenty dęte.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Ostatki

Dodano: środa, 19, marzec 2014 05:45
Wtorek 4. 03. 2014 r. był ostatnim dniem karnawału. Z tej okazji dzieci przyszły do szkoły w przebraniach, a Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas IV – VI. Dzieci z klas 0 – III spotkały się z Chrabąszczem Ambrożym, wspólnie z którym odkrywały magiczny świat chemii i fizyki.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Drzwi otwarte

Dodano: środa, 19, marzec 2014 05:44

27.02.2014 r. w tłusty czwartek, szkoła otworzyła swoje drzwi przed sześcio- i siedmiolatkami, które od września chcą zostać uczniami naszej szkoły. Dla dzieci i ich rodziców zorganizowano kawiarenkę, w której częstowano racuchami. Swoje umiejętności zaprezentował chór szkolny oraz zespół taneczny z klasy IIIa. Później goście udali się na spacer po szkole, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje:

•sprawnościowy tor przeszkód w sali gimnastycznej,

•zajęcia z kaligrafii w bibliotece szkolnej,

•atrakcje przy angielskiej herbatce w pracowni języka angielskiego,

•podróż do przeszłości w sali historycznej,

•spotkanie z ekologią w pracowni ekologicznej,

•Akademia Odkrywców z Chrabąszczem Ambrożym,

•warsztaty plastyczne w świetlicy szkolnej,

•zwiedzanie szkoły.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Do końca roku szkolnego pozostalo: 70 dni.

Zdjęcie szkoły

Czy wiesz, że...

W roku szkolnym 2013/2014 klasa 0b realizuje treści matematyczne w oparciu o program rozwijania uzdolnień matematycznych dzieci w ostatnim roku wychowania przedszkolnego oraz w pierwszym roku nauki szkolnej opracowany przez prof. dr hab. Edytę Gruszczyk–Kolczyńską przy pomocy Ewy Zielińskiej.

W roku szkolnym 2013/2014 klasy Ia i Ib rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej „ŻYJĘ ZDROWO, HIGIENICZNIE I BARDZO EKOLOGICZNIE”. Zwiera ona treści edukacji ekologiczno - zdrowotnej, a jej realizacja jest zaplanowana na trzy lata nauki.

BIP Szkoły Podstawowej nr 125