Informacja Administratora

Dla rodzica

Drodzy Rodzice, Już wkrótce Wasze dziecko przekroczy mury szkoły i tym samym rozpocznie nowy etap swojego życia. Będzie zdobywać wiedzę, rozwijać zdolności oraz kształtować charakter i postawy społeczne. Wiem, jak każdy Rodzic troszczy się o swoje dziecko i pragnie dla niego wszystkiego co najlepsze. Na tym etapie nie bez znaczenia pozostaje wybór szkoły, w której będzie ono spędzać kilka godzin dziennie.

Zapraszam do poznania oferty Naszej Szkoły.

Dlaczego my?

W Szkole Podstawowej Nr 125 nie stresujemy uczniów szkolnymi dzwonkami. Uczniowie mogą uczyć się w kolorowych, przyjaznych i odpowiednio wyposażonych salach lekcyjnych. Jesteśmy szkołą w zmianie oczekujemy na przyjęcie do Stowarzyszenia „Budzących się szkół” Priorytetem dla nas są relacje: uczeń - rodzic - nauczyciel. Proponujemy w edukacji wczesnoszkolnej pracę w grupach, sprzyjającą integracji zespołu, metodę zielonego długopisu, brak punktowego oceniania, a w zamian proponujemy informację zwrotną nakierowaną na mocne strony ucznia. Chcąc dbać o komfort ucznia, nie stosujemy odpowiedzi przy tablicy. W naszej szkole nie zadajemy żadnej pracy domowej na weekendy. Przerwy śródlekcyjne uczniowie spędzają w kącikach zainteresowań pod opieką wychowawcy. Stawiając bezpieczeństwo uczniów na pierwszym miejscu, do naszej szkoły uczniowie wchodzą korzystając z indywidualnej karty elektronicznej. Tworzymy warunki, uczniowie uczyli się od siebie, pracujemy nad sobą i określamy dalsze kierunki rozwoju naszej szkoły. Chcemy, aby uczniowie byli samodzielni, potrafili pokonywać trudności, a przede wszystkim uczyły się odpowiedzialności za siebie i innych.

Nasze atuty:

• szkoła położna jest nieopodal Rudzkiej Góry, w cichej, spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych.
  • Dzieci uczą się w 18 oddziałach pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.
  • Klasy pierwsze liczą około 17 uczniów. Szkoła jest jednozmianowa.
  • Dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Mamy zainstalowany monitoring zewnętrzny i wewnętrzny
  • Istnieje możliwość, aby Państwa dzieci korzystały ​ z naszej stołówki. Urozmaicone posiłki gotuje się w nowoczesnej, szkolnej kuchni. Bardzo smaczny, domowy obiad składa się ​z zupy, drugiego dania, kompotu i deseru.
  • Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku​ w godzinach: 7.00 – 17.00​.
  • Praca świetlicy- Do godziny 16.00 uczniowie podzieleni są na dwie grupy, które przebywają w oddzielnych pomieszczeniach. Nauczyciele świetlicy zapewniają organizację wolnego czasu oraz pomoc ​w odrabianiu prac domowych. U nas dzieci mogą się bawić, odpoczywać, rozwijać swoje zainteresowania ​ i korzystać z pomocy w nauce.

Informacje dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych.

Dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

Dojrzałość dziecka

Jak ułatwić dziecku w szkole